• Jungle Cruise

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Stylist

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • Violation

    ★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Barbie: Princess Adventure

    ½

  • Swimming for Gold

  • Upside-Down Magic

    ½

  • Greenland

    ★★½

  • Bigfoot Family

    ★★

  • Unhinged

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

    ½

  • Irresistible

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Skyfire

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Line of Duty

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Gemini Man

  • Bad Education

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Rabid

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 7500

    ★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★