Sort by

Ryan has logged 37 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
District B13

District B13

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry