Sort by

Ryan has logged 277 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RV

RV

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry