• Blood Red Sky

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Misfits

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Cruella

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • Son

    ★★★

  • Cherry

    ½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ½

  • Below Zero

    ★★★½

  • Palmer

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • A Perfect Planet

  • News of the World

    ★★★★½

  • Fatale

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • Der Alte und die Nervensäge

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Louis van Beethoven

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • Run

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ½

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★