Francesco has logged 11 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Afterimage

Afterimage

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Führer

My Führer

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★½
Edit this entry