• Il cattivo poeta

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Relic

    ★★½

  • Hammamet

    ★★

  • Tolo Tolo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Storia di Nilde

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Mosul

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • The Traitor

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Us

    ★★½

  • The First King

    ★★★★

  • One Child Nation

  • The Lodge

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • In Her Hands

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Red Land (Rosso Istria)

    ½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Realm

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★

  • The Angel

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★