Buzz has logged 928 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Departures

Departures

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Daisy

Daisy

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Dream

Dream

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Year-End Medley

A Year-End Medley

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The King

The King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
My Love, Don't Cross That River

My Love, Don't Cross That River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulberry

Mulberry

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
A Bloodthirsty Killer

A Bloodthirsty Killer

1965
×
★★★
Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Asura: The City of Madness

Asura: The City of Madness

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The City Of Violence

The City Of Violence

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Bow

The Bow

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Net

The Net

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Way Home

The Way Home

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch

Punch

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Samaritan Girl

Samaritan Girl

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bad Guy

Bad Guy

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ziarah

Ziarah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★
Edit this entry  
25
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me Doraemon 2

Stand by Me Doraemon 2

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Muddy River

Muddy River

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Day After

The Day After

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beijing Watermelon

Beijing Watermelon

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dongju: The Portrait of a Poet

Dongju: The Portrait of a Poet

2016
×
★★★½
Edit this entry