• Busy Bodies

    ★★½

  • Niña Bonita

    ★★½

  • Karma

    ★★½

  • Bona

    ★★★

  • Miracle

    ★★★★½

  • Manila by Night

    ★★★★

  • Enamorada

    ★★★★½

  • When the Crow Turns White, When the Heron Turns Black

    ★★★

  • In My Own Hands

    ★★½

  • Madonna and Child

    ★★★½

  • All Be Damned

    ★★★½

  • Bomba Star

    ★★★★

  • Mahinhin vs. Mahinhin

    ★½

  • Tayong Dalawa

    ★★★½

  • Woman by the Window

    ★★½

  • Working Girls

    ★★★★

  • Lalakwe

  • I Will Wait for You in Heaven

    ★★★½