Sort by
  • Dune

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • One Piece: Stampede

    ★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Penguin Highway

    ★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Lu Over the Wall

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Napping Princess

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Finding Dory

  • Maniac Hero

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • The Boxtrolls

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

    ★★

  • Her

    ★★★½

  • Gravity

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

  • The Wind Rises

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

  • Iron Man 3

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

    ★★★