Forrest has logged 403 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daimajin Strikes Again

Daimajin Strikes Again

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
America America

America America

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Desperately Seeking Santa

Desperately Seeking Santa

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Down the Wyoming Trail

Down the Wyoming Trail

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Little Loves

My Little Loves

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
L'Amour fou

L'Amour fou

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Santa's Christmas Circus

Santa's Christmas Circus

1966
×
Read the review Edit this entry  
02
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
Read the review Edit this entry  
30
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Is Here Again

Christmas Is Here Again

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
SST: Death Flight

SST: Death Flight

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Naughty or Nice

Naughty or Nice

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Titus

Titus

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas with a Capital C

Christmas with a Capital C

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Still Life

Still Life

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iracema

Iracema

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Le Deuxième Souffle

Le Deuxième Souffle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Believe in Santa Claus

I Believe in Santa Claus

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Naked Childhood

Naked Childhood

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Platform

Platform

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry