Sort by

Forrest has logged 364 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Dovlatov

Dovlatov

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Blow Job

Blow Job

1964
×
Edit this entry  
10
Water Ritual #1: An Urban Rite of Purification

Water Ritual #1: An Urban Rite of Purification

1979
×
Edit this entry  
08
Once There Was Brasília

Once There Was Brasília

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
White Out, Black In

White Out, Black In

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Ghost Cat and the Mysterious Shamisen

The Ghost Cat and the Mysterious Shamisen

1938
×
★★★
Edit this entry  
05
The Dead Nation

The Dead Nation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wishing Well

Wishing Well

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Orinoco, New World

Orinoco, New World

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
Water Ritual #1: An Urban Rite of Purification

Water Ritual #1: An Urban Rite of Purification

1979
×
Edit this entry  
03
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
Edit this entry  
03
Fuses

Fuses

1967
×
Edit this entry  
30
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A.K.A. Serial Killer

A.K.A. Serial Killer

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★½
Edit this entry  
23
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kaagaz Ke Phool

Kaagaz Ke Phool

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bhumika

Bhumika

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Bush Mama

Bush Mama

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Mundane History

Mundane History

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Mrs. Fang

Mrs. Fang

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Travelling Players

The Travelling Players

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Joy of Learning

The Joy of Learning

1969
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★
Edit this entry  
13
The White Rose

The White Rose

1967
×
Edit this entry  
12
The Courage of the People

The Courage of the People

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
Princess Yang Kwei Fei

Princess Yang Kwei Fei

1955
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Edit this entry  
06
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★
Edit this entry