Sort by

Dav 💛 Barbie Hive 🩷 has logged 31 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Watch

The Watch

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read prior review Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read prior review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read prior review Edit this entry  
08
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry