Sort by

ki has logged 49 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear John

Dear John

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Winterbourne

Mrs. Winterbourne

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Admission

Admission

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Read the review Edit this entry  
09
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry