Sort by

ki has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Cupid

Christmas Cupid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waitress

Waitress

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry