ki has logged 33 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kidnap

Kidnap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Again

You Again

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
01
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry