FoofDeckman has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Money Plane

Money Plane

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry