foo_api has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alone

Alone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seobok: Project Clone

Seobok: Project Clone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Rock'n'Roll

Hotel Rock'n'Roll

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry