• Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • You've Got This

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Dad Wanted

    ★½

  • Freaks – You're One of Us

    ★★

  • Santana

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Feel the Beat

    ★★

  • Aislados

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Mutiny of the Worker Bees

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★★

  • Union County

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Airplane Mode

  • Bad Boys for Life

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★★

  • Not A Minute To Lose

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • House Arrest

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Playing with Fire

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Klaus

  • Terminator: Dark Fate

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Abominable

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½