Sort by

Velizar has logged 26 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Soldier

Soldier

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Edit this entry