Sort by

jordan has logged 16 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry