Sort by

flytrapsamurai has logged 12 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eternity

Eternity

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Party

The Party

1980
×
★★
Edit this entry  
06
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
9 Songs

9 Songs

2004
×
Edit this entry  
02
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry