• Last Night in Soho

  • Malignant

  • Titane

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

  • French Water

  • Cuatro paredes

  • Save Ralph

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Bobo the Monkey

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Soul

  • Zappa

    ★★★★

  • Poilean

  • David Byrne's American Utopia

  • Unpregnant

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Gramercy

  • The Stunt Double

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Homemade

  • Nobody Owns the Sea

  • Twins in Paradise

  • 8:46

  • I May Destroy You

  • Movie That Invites Pausing

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • At the Entrance of the Night

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Black Bear

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • April 2020 Paris

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Hey World!

  • Doctor Sleep

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Revolution and Land

    ★★★

  • Catscape

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • New Acid

  • A Rainy Day in New York

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood