Sort by

lauren has logged 17 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry