lauren has logged 21 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Making of 'Band of Brothers'

The Making of 'Band of Brothers'

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
We Stand Alone Together: The Men of Easy Company

We Stand Alone Together: The Men of Easy Company

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Red Nose Day and a Wedding

One Red Nose Day and a Wedding

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Woodstock

Woodstock

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry