Sort by

lauren has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry