Sort by

lauren has logged 362 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jasper Jones

Jasper Jones

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The American President

The American President

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Party

The Party

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dave

Dave

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Derren Brown: Miracle

Derren Brown: Miracle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Derren Brown: Infamous

Derren Brown: Infamous

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Derren Brown: The Great Art Robbery

Derren Brown: The Great Art Robbery

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lantana

Lantana

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry