Sort by

Fly has logged 31 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't. Get. Out!

Don't. Get. Out!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Theatre Live: All About Eve

National Theatre Live: All About Eve

2019
×
Edit this entry  
19
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★½
Read the review Edit this entry