Sort by

Fly has logged 437 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Making a Scene

Making a Scene

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Under the Stars

Christmas Under the Stars

2019
×
★½
Edit this entry  
12
The Mischief Makers

The Mischief Makers

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★
Edit this entry  
12
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
For Sama

For Sama

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Time for You to Come Home for Christmas

Time for You to Come Home for Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Scavenger Hunt

Christmas Scavenger Hunt

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Duet

A Christmas Duet

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Stuart X

Stuart X

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Christmas Club

The Christmas Club

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
CC

CC

2018
×
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Encore

Christmas Encore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return to Christmas Creek

Return to Christmas Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Superwife

The Superwife

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas in Love

Christmas in Love

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry