Nathaniel Hendricks has logged 15 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Debt Begins at 20

Debt Begins at 20

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Debt Begins at 20

Debt Begins at 20

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Edit this entry  
23
Things

Things

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Never Cry Wolf

Never Cry Wolf

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crossroads

Crossroads

2002
×
Read the review Edit this entry