Sort by

cassie has logged 23 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry