Sort by

cassie has logged 187 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry