• Annie Hall

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★

  • About Time

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

  • Raw

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★