Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
13
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ammonite

Ammonite

2020
×
Edit this entry  
19
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry