• Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cruella

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Generasi 90an: Melankolia

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • #Alive

    ★★

  • Scoob!

  • Extraction

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Bad Boys for Life

  • Imperfect

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

  • The Queen of Black Magic

  • Doctor Sleep

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • This Earth of Mankind

  • Makmum

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Mahasiswi Baru

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

  • Two Blue Stripes

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★½

  • Ghost Writer

  • Hit & Run

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Pocong the Origin

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½