Sort by
  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Wine Country

  • After

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

  • The Lodge

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Halloween

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • 1991

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • 10x10

    ★½

  • 6 Balloons

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • My Intelligent Comedy

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Lizzie

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Threesome

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Voyeur

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★

  • Molly's Game