Sort by

flo has logged 144 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Preposterous

Preposterous

2016
×
Edit this entry  
02
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Naked

Naked

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Boys

Boys

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry