flor belén 🍒 has logged 28 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Olly Alexander: Growing Up Gay

Olly Alexander: Growing Up Gay

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry