flor belén 🍒 has logged 339 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
23
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
21
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
08
XXY

XXY

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry