• Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Die in a Gunfight

    ★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Batman: Dying Is Easy

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • AK vs AK

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Silencing

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Amulet

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½