• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Trip to Greece

    ★★★★½

  • Onward

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • 21 Bridges

    ★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • The Lion King

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Farewell

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

  • Loro

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

  • Free Solo

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • The World Is Yours

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Book Club

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Andre the Giant

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Zabardast

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Dawn Wall

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049