Sort by

FlicksTracy has logged 485 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pathfinder

Pathfinder

2007
×
★½
Edit this entry  
29
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
8MM

8MM

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Faster

Faster

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★
Edit this entry  
21
Superior Duck

Superior Duck

1996
×
★★
Edit this entry  
21
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rabid Rider

Rabid Rider

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Coyote Falls

Coyote Falls

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Duck Dodgers in Attack of the Drones

Duck Dodgers in Attack of the Drones

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fright Before Christmas

Fright Before Christmas

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everly

Everly

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast and Furry-ous

Fast and Furry-ous

1949
×
★★★★
Edit this entry  
16
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stop! Look! and Hasten!

Stop! Look! and Hasten!

1954
×
★★★½
Edit this entry  
15
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Plane Crazy

Plane Crazy

1928
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sock 'Em Dead

Sock 'Em Dead

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bedhead

Bedhead

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
Away from it All

Away from it All

1979
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry