Sort by

Alex has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Blackwell Ghost

The Blackwell Ghost

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry