• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Bad Ben: Benign

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Chasing Sundance

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • West Michigan

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★