Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
My Dad Is Scrooge

My Dad Is Scrooge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gypsy 83

Gypsy 83

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry