• Luca

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Over the Moon

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Possum

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Man Made

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Mommy Be Mine

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • The Lego Ninjago Movie

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Deadly Detention

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

  • Open Marriage

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Lion

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Your Name.

  • Finding Dory

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Huntsman: Winter's War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Peanuts Movie

  • Bridge of Spies

  • The Martian