Sort by

Klon has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Future War

Future War

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legend of Frosty the Snowman

The Legend of Frosty the Snowman

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Criminally Insane

Criminally Insane

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candy

Candy

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cocksucker Blues

Cocksucker Blues

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Criminally Insane

Criminally Insane

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heidi: Midlife Crisis Trauma Center and Negative Media-Engram Abreaction Release Zone

Heidi: Midlife Crisis Trauma Center and Negative Media-Engram Abreaction Release Zone

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Truck Rascals: No One Can Stop Me

Truck Rascals: No One Can Stop Me

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orange County

Orange County

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Bitterness

Sweet Bitterness

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Blitzkrieg

Hillbilly Blitzkrieg

1942
×
Read the review Edit this entry  
23
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mark of the Astro-Zombies

Mark of the Astro-Zombies

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mademoiselle

Mademoiselle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry