• Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Four Hours at the Capitol

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • C.O.R.N.

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Bad Girls

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★

  • Blade: The Iron Cross

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • 8:46

  • Variant

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Feels Good Man

  • Shirley

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Patients Of A Saint

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★

  • The Berlin Bride

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Animation Outlaws

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • The Cleansing Hour

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Fingers

    ★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • T

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Verotika

    ★★★

  • 63 Up