• Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • WandaVision

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Lara

    ★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Noah Land

    ★★★★

  • Uncanny Valley

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Disobedience

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Hush

    ★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Joy

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • Cinderella

  • Knight of Cups

  • Ivy

    ★★★★★

  • The Witch

  • Gece

    ★★★

  • Phoenix

    ★★½

  • Still Alice

    ★★★★★

  • I Origins

    ★★★½

  • Winter Sleep

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★★

  • Locke

    ★★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • The Best Offer

    ★★½

  • Rhino Season

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • Carnage

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Mildred Pierce

    ★★★★

  • Blue Valentine

  • Leap Year

    ★★★★★

  • A Single Man

    ★★★★★

  • Julie & Julia

    ★★★★

  • Vicdan

    ★★½

  • The Holiday

    ★★½

  • Destiny

    ★★★½