Sort by

flav 👺 has logged 211 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry