• The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • I Promised You the Moon

    ★★★★★

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • We Best Love

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Breaking Surface

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • La La Land

  • American Honey

    ★★★★

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Django Unchained

  • The Dark Knight Rises

  • Captain America: The First Avenger

  • The Social Network

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

  • Shutter Island

  • Avatar

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • Iron Man

  • Ratatouille

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Finding Nemo

  • The Trip

    ★★★★★

  • Spider-Man

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.